ÎNTÂLNIRE TRANSNAȚIONALĂ ÎN CADRUL PROIECTULUI ERASMUS

Școala gimnazială nr. 7 din Giurgiu derulează în perioada 2017-2019 proiectul Erasmus+ Acțiunea cheie 2, ”The Way People Live in Different Countries” (CUM TRĂIESC OAMENII ÎN DIFERITE ȚĂRI), finanțat de Comisia Europeană și administrat în România de ANPCDEFP București. Instituția coordonatoare este o școală din Chomutov, Cehia, și parteneri – școli din Grecia, Finlanda și Cipru.

Marți, 21 mai 2019, a avut loc ultima întâlnire transnațională la care au participat doar profesori din țările partenere, scopul acestei reruniuni fiind evaluarea activităților și lucrul la raportul final.

Programul acestei vizite se derulează în perioada 21-25 mai 2019 și cuprinde workshop-uri tematice, activități conexe reuniunii : vizitarea Școlii Gimnaziale Nr. 7 din Giurgiu, vizită de lucru la Muzeul de Istorie din Giurgiu, la Rezervația Naturală Comana, la Mănăstirea Comana, atelier de lucru (olărit), vizită la Muzeul de tradiții amenajat la Consiliul Județean Giurgiu.

Ultima modificare: 21.05.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LUCRARI ADPP EFECTUATE IN ACESTE ZILE